Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zatrucia e-papierosem

Inne nazwy objawów choroby: Objawy zatrucia nikotyną w e-papierosie;

Rosnąca popularność e – papierosa staje się już powoli faktem. Reklamowane jako wspaniała alternatywna dla tradycyjnych papierosów, stanowią pierwszy krok dla nałogowców w trudnej i żmudnej drodze rzucania palenia.

Zobacz również opis choroby: Zatrucie e-papierosem

Sylwetka

E – papieros to elektroniczne urządzenie, które służy do podawania niewielkiej ilości nikotyny metodą inhalacji.

Zwykle produkt ma kształt i wymiary zwyczajnego papierosa.

Nie są to jednak jedyne modele dostępne na rynku.

Możemy znaleźć także e – papierosy imitujące fajkę, cygaro, a nawet długopis. Klasyczny egzemplarz składa się z dwóch lub trzech części.

Działanie

E – papieros działa na zasadzie, wspomnaniej wcześniej, inhalacji. Atomizer, czyli serce papierosa podgrzewa substancję aromatyczną, która znajduje się w kartridżu. Substancje te, nazywane liquidami, mają zwykle różne aromaty i smaki, a co za tym idzie inny skład.

Siła tego elektronicznego urządzenia tkwi w dużo mniejszej ilości nikotyny niż w tradycyjnych papierosach. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet ta niewielka część może doprowadzić do zatrucia organizmu.

Objawy zatrucia

Niewiele osób jest świadomych, że wystarczy tylko kilka sekund, by nikotyna zaczęła działać. Najbardziej typowymi objawami zatrucia są:

  • wymioty
  • biegunka
  • zmęczenie
  • halucynacje
  • myślotok
  • utrata przytomności

Postępowanie z e - papierosem

W związku z jednak dość dużą szkodliwością, e – papierosy powinny być odpowiednie przechowywane. Przede wszystkim urządzenie powinno znajdować się w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Ważne jest także odpowiednie uzupełnianie kartridży. Należy robić to powoli i spokojnie, z dużą dokładnością. Pamiętajmy, aby wykonywać to w warunkach zapewniających pełne bezpieczeństwo. Nikotyna nie może dostać się na skórę.

W przypadku, gdy te zalecenia nie zostały wcielone w życie i odczuwamy objawy zatrucia, przede wszystkim należy zaprzestać korzystania z urządzenia. Jeśli nikotyna dostała sie na skórę, musimy przemyć to miejsce mydłem. Nie zaszkodzi także wypicie mocnej herbaty.


Autor:

Dawid Kącki

Zobacz również opis choroby: Zatrucie e-papierosem

Objawy zatrucia e-papierosem

Rosnąca popularność e – papierosa staje się już powoli faktem. Reklamowane jako wspaniała alternatywna dla tradycyjnych papierosów, stanowią pierwszy krok dla nałogowców w trudnej i żmudnej drodze rzucania palenia. czytaj więcej

Coraz więcej przypadków zatrucia u kobiet, stwierdza badanie

Liczba ludzi pojawiających się na ostrych dyżurach w szpitalach amerykańskich z powodu celowego zatrucia różnego typu substancjami wzrosła w latach 2008 – 2009, jak stwierdza nowe federalne badanie. Ale badacze mówią, że wzrost ten może wynikać z tego, że szpitale częściej takie wypadki zgłaszają, niekoniecznie z ... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Twoje zęby reagują bólem na różne bodźce ze środowiska?

Twoje zęby reagują bólem na różne bodźce ze środowiska?

Sprawdź, czy nie dotyczy Cię problem nadwrażliwości zębów! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności