Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zatrucia e-papierosem

Inne nazwy objawów choroby: Objawy zatrucia nikotyną w e-papierosie;

Rosnąca popularność e – papierosa staje się już powoli faktem. Reklamowane jako wspaniała alternatywna dla tradycyjnych papierosów, stanowią pierwszy krok dla nałogowców w trudnej i żmudnej drodze rzucania palenia.

Zobacz również opis choroby: Zatrucie e-papierosem

Sylwetka

E – papieros to elektroniczne urządzenie, które służy do podawania niewielkiej ilości nikotyny metodą inhalacji.

Zwykle produkt ma kształt i wymiary zwyczajnego papierosa.

Nie są to jednak jedyne modele dostępne na rynku.

Możemy znaleźć także e – papierosy imitujące fajkę, cygaro, a nawet długopis. Klasyczny egzemplarz składa się z dwóch lub trzech części.

Działanie

E – papieros działa na zasadzie, wspomnaniej wcześniej, inhalacji. Atomizer, czyli serce papierosa podgrzewa substancję aromatyczną, która znajduje się w kartridżu. Substancje te, nazywane liquidami, mają zwykle różne aromaty i smaki, a co za tym idzie inny skład.

Siła tego elektronicznego urządzenia tkwi w dużo mniejszej ilości nikotyny niż w tradycyjnych papierosach. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet ta niewielka część może doprowadzić do zatrucia organizmu.

Objawy zatrucia

Niewiele osób jest świadomych, że wystarczy tylko kilka sekund, by nikotyna zaczęła działać. Najbardziej typowymi objawami zatrucia są:

  • wymioty
  • biegunka
  • zmęczenie
  • halucynacje
  • myślotok
  • utrata przytomności

Postępowanie z e - papierosem

W związku z jednak dość dużą szkodliwością, e – papierosy powinny być odpowiednie przechowywane. Przede wszystkim urządzenie powinno znajdować się w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Ważne jest także odpowiednie uzupełnianie kartridży. Należy robić to powoli i spokojnie, z dużą dokładnością. Pamiętajmy, aby wykonywać to w warunkach zapewniających pełne bezpieczeństwo. Nikotyna nie może dostać się na skórę.

W przypadku, gdy te zalecenia nie zostały wcielone w życie i odczuwamy objawy zatrucia, przede wszystkim należy zaprzestać korzystania z urządzenia. Jeśli nikotyna dostała sie na skórę, musimy przemyć to miejsce mydłem. Nie zaszkodzi także wypicie mocnej herbaty.


Autor:

Dawid Kącki

Zobacz również opis choroby: Zatrucie e-papierosem

Objawy zatrucia arszenikiem

Arszenik to substancja nieorganiczna, która obecnie stosowana jest w leczeniu między innymi nowotworów. Niegdyś, używana była do przeprowadzenia aborcji. Stosowana była również przy próbach samobojczych. Teraz przez ograniczony dostęp do tej sytuacji, do zatruć dochodzi głównie u osób mających zawodowy kontakt z tą substancją.... czytaj więcej

Objawy zatrucia chlorem

Choć chlor najczęściej kojarzy się z basenem, to do zatruć najczęściej dochodzi w domu. Wiąże się to z tym, że chlor używany jest w domowych środkach czystości (środki czystości, produkty wybielające). Zatrucie chlorem powoduje objawy w całym organizmie. Dolegliwości z tym związane będą dotyczyły zarówno układu oddechowego,... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Liquid wylany na skórę - postępowanie

Wylany na skórę liquid należy przemyć wodą. Nie mydłem jak pisze autor tekstu....

05-12-2016 01:46

~Tom40

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy