Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy ostrego zapalenia gardła

Ostre zapalenia gardła jest chorobą tkanki chłonnej gardła powodowaną głównie przez wirusy i bakterie. Najczęściej dotyka dzieci między czwartym, a siódmym rokiem życia. Nasilenie przypadków zachorowalności następuje w okresie zimowym oraz w trakcie przesileń.

Zobacz również opis choroby: Ostre zapalenie gardła

Specyficzne objawy ostergo zapalenia gardła

Choroba charakteryzuje się specyficznymi objawami. Podczas występowania ostrego stanu zapalnego odczuwalny jest silny ból gardła, a także trudności w przełykaniu i nasilenie bólu podczas tej czynności. Dodatkowo występuje nadmierna suchość w przełyku. Chory ma powiększone i obolałe węzły chłonne. Może również występować ból w okolicy uszu.

Niespecyficzne objawy ostrego zapalenia gardła

Ostry stan zapalny ma również objawy typowe przy infekcjach wirusowych górnych dróg oddechowych. Chory jest osłabiony i często czuje się rozbity. Dodatkowo występować mogą bóle mięśniowo - stawowe, a także gorączka. Poza wymienionymi objawami może pojawić się również chrypka, pieczenie w gardle oraz kaszel. Choroba może objawami przypominać anginę ze względu na powiększone węzły chłonne, ból i problemy z przełykaniem. Na szczęście nie jest tak skomplikowana i trudna w leczeniu, jak angina.

Ostry stan zapalny gardła ma wiele objawów, które mogą występować wszystkie jednocześnie. Bez względu na podobieństwa objaw do innych chorób wirusowych, lekarz powinien być w stanie zdiagnozować stan zapalny po badaniu i obserwacji gardła pacjenta.

Autor:Kinga Miliszkiewicz

Zobacz również opis choroby: Ostre zapalenie gardła

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności