Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy mukormykozy

Mukormykoza  to choroba, będąca jednym z rodzajów grzybicy oportunistycznej. Szczególnie narażeni na nią są osoby o niskiej odporności - cukrzycy , uzależnieni od narkotyków czy nosiciele AIDS oraz ofiary katastrof.

Zobacz również opis choroby: Mukormykoza

W organizmach innych osób typ grzyba, który ją wywołuje, nie jest w żaden sposób groźny.  Istnieje kilka postaci choroby, dotyczy zarówno organów wewnętrznych, twarzy jak i skóry. Do zarażenia dochodzi przed górne drogi oddechowe. Najpopularniejszą odmianą jest nosowo-gardłowa.

W zależności od rodzaju mukormykozy, występują różne jej objawy. W wypadku kiedy choroba atakuje układ pokarmowy, są to bóle brzucha, biegunka, nudności i wymioty. Jeśli grzybica dotyka płuc, występuje kaszel towarzyszący pluciu krwią oraz trudności w oddychaniu.

Mukormykoza występująca w obrębie twarzy objawia się  przekrwieniem, bólem, czerwoną barwą skóry, krwotokiem lub wypływem ropy z nosa, wrzodem w kąciku ust czy wypukłością oczu i zaburzeniami widzenia, które mogą skutkować ślepotą.

Dodatkowymi objawami, dotyczącymi wszystkich rodzajów choroby, jest gorączka, ból głowy oraz obrzęki tkanek miękkich. Pojawiają się także problemy z krzepliwością krwi czy  konwulsje. Jeśli chodzi o czynniki niezwiązane z fizycznością chorego, grzybicy towarzyszy również zmiana stanu psychicznego i poczucie zmęczenia, apatii.         

Autor:

Weronika Fryben

Zobacz również opis choroby: Mukormykoza

Zapalenie opon mózgowych: obiecujące rezultaty badań nad szczepionką

Badanie dotyczące szczepionki MenAfriVac, opublikowane w The Lancet w ubiegłym tygodniu, przynosi dobre wieści: medykament ten, który służy do ochrony przed zapaleniem opon mózgowych, okazał się skuteczny w walce z chorobą, która nieprzerwanie zabija ludzi na całym świecie.... czytaj więcej

Objawy meningokokowego zapalenia opon mózgowych

Meningokokowe zapalenie opon mózgowych to bardzo poważna choroba dotykająca opony mózgowe oraz rdzeń kręgowy. Choroba objawia się jako infekcja. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy