Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy choroby dekompresyjnej

Choroba dekompresyjna charakteryzuje się objawami pojawiającymi się w układzie nerwowym i układzie mięśniowo-szkieletowym. Jeśli nurek jest naprawdę dotknięty tą chorobą, to powinien on zauważyć pierwsze objawy najpóźniej w ciągu pierwszych 48 godzin. Lekarze stwierdzili, że aż 95% spośród chorujących na skutki dekompresji dopatrzyło się objawów już w ciągu pierwszych 6 godzin, a połowa w ciągu pierwszych godzin.

Zobacz również opis choroby: Choroba dekompresyjna

Powikłania w układzie mięśniowo szkieletowym

W przypadku choroby dekompresyjnej można odczuwać ból, który powinien znajdować się w pobliżu stawów należących do głównych ramion i łokci.

Zmęczenie

Odczuwane jest skrajne zmęczenie. Nurek męczy się dużo szybciej i nieproporcjonalnie do wykonywanych czynności. Możliwe jest odczuwanie zmęczenia przy działaniach, które wcześniej nie odgrywały żadnej roli wysiłkowej dla organizmu.

Zmiany na skórze

Dekompresja może wywołać wysypkę na skórze. Powinna być ona koloru czerwonego i może jej towarzyszyć uczucie swędzenia.

Dławiki płuc

Należą do rzadkości wśród objawów choroby dekompresyjnej, jednak gdy już się pojawią, to mogą one oznaczać bardzo poważny stan nurka. Przejawiają się piekącym bólem w klatce piersiowej. Szczególnie dokuczliwy jest on w momencie wdychania powietrza. Do innych dławikowych objawów zalicza się kaszel, trudności z oddychaniem oraz sinicę na ustach i skórze.

Powikłania w układzie nerwowym

Najczęściej objawy dotyczą tutaj okolic rdzenia kręgowego. Może się to wiązać z bólami kręgosłupa, paraliżem, drętwieniem nóg, a także specyficznym uczuciem ciężkości w nogach. Ze zmianami w rdzeniu kręgowym może też być związana utrata kontroli zwieracza, powodująca nietrzymanie moczu. Do rzadszych objawów należą bóle brzucha, zmęczenie oraz uczucie zmęczenia w okolicach klatki piersiowej i kończyn górnych.

Choroba dekompresyjna może mieć wpływ na funkcjonowanie mózgu. Objawia się to przede wszystkim takimi dolegliwościami jak:

  • zawroty głowy,
  • uczucie dezorientacji,
  • niepełna świadomość,
  • utrata przytomności,
  • problemy z utrzymaniem równowagi.

W rzadszych powikłań należą obrzmienia węzłów chłonnych, ból w okolicach głowy, szyi i tułowia, a także dysfunkcje związane z uchem środkowym, np. wirowanie, głuchota lub dzwonienie w uszach.

Zobacz również opis choroby: Choroba dekompresyjna

Genetyczna zagadka choroby Behceta

Grupa badaczy z National Institutes of Health wraz ze swoimi współpracownikami z Turcji oraz Japonii zidentyfikowała w ludzkim genomie 4 nowe obszary wykazujące powiązanie z chorobą Behceta, bardzo bolesnym i niebezpiecznym schorzeniem występującym głównie wśród ludzi, których przodkowie zamieszkiwali tereny wzd... czytaj więcej

Objawy choroby Dariera

Choroba Dairera jest jedną z chorób dermatologicznych. Dotyczy zatem zmian skórnych, które, niestety, są właściwie nieusuwalne. Można jednak, w pewien sposób, załagodzić występujące objawy. W tym celu musimy podjąć leczenie. Zastanówmy się zatem, jakie są poszczególne symptomy tego schorzenia i w jaki sposób można je załagodzi... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy