Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy astmy kaszlowej

Astma kaszlowa to choroba, której głównym objawem jest nieustępliwy, natarczywy kaszel. Choroba ma najczęściej podłoże alergiczne, istnieją jednak pewne czynniki, jak na przykład wysiłek fizyczny, czy dym papierosowy, które nasilają objawy choroby.

Zobacz również opis choroby: Astma kaszlowa

Podstawowe objawy astmy kaszlowej

Zazwyczaj astmie kaszlowej towarzyszą napady uciążliwego i długo utrzymującego się kaszlu. Najczęściej jest to kaszel suchy, bez odkrztuszania. Rzadko zdarza się, że chory wykrztusi niewielką ilość białej, gęstej wydzieliny.

Kaszlowi zazwyczaj towarzyszą duszności i świszczący oddech. Bardzo ciężko jest odróżnić astmę kaszlową od innych chorób, tym bardziej, że w wielu przypadkach kaszel jest jedynym objawem utrzymującym się u chorego.

Astma kaszlowa - kiedy udać się do lekarza?

  • Kiedy kaszel utrzymuje się nawet w okresie, w którym nie jesteśmy chorzy lub bezpośrednio po przebyciu choroby.
  • Kiedy czujemy ściskanie w klatce piersiowej ? nie jest to bezpośrednim objawem astmy, jednak chorzy często skarżą się na ucisk w klatce ? uczucie ściskania klatki piersiowej niepozwalające na swobodne oddychanie.
  • Kiedy czujesz pieczenie za mostkiem - bóle nasilające się podczas głębokich wdechów i ból w dolnej połowie klatki piersiowej bezzwłocznie skontaktuj się z lekarzem.
  • Kiedy masz świszczący oddech - kiedy powietrze przedostaje się przez zwężone oskrzela chorego, często powstają charakterystyczne dla tej choroby świsty. Czasami są one cichsze - słyszalne tylko przez lekarza podczas badania stetoskopem, często jednak są one słyszalne bezpośrednio przez chorego, a nawet przez inne osoby w jego otoczeniu.

Astma kaszlowa jest chorobą bardzo poważną, która może prowadzić do poważnych powikłań, dlatego jeśli rozpoznamy u siebie jakiekolwiek jej symptomy, powinniśmy bezzwłocznie skonsultować je z lekarzem.

Opracowała: Paulina Wójcik

Zobacz również opis choroby: Astma kaszlowa

Objawy astmy sercowej

Astma to uciążliwa i przewlekła choroba polegająca na zwężeniu układu oddechowego, wskutek czego u chorego następują ataki duszności, kaszel, ucisk w klatce piersiowej oraz świszczący oddech. Często ujawnia się w dzieciństwie i jest schorzeniem dziedzicznym. Jednymi z jej najczęstszych odmian są astma oskrzelowa i sercowa.... czytaj więcej

Astma postępuje

Badacze z Quebeku przedstawiają nowy dokument, który ma przynieść nowe informacje na temat astmy, która jest chorobą układu oddechowego najpowszechniejszą w całym kraju. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy